Představujeme se

EY Podnikatel roku (Entrepreneur Of The Year®) je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem. Byla založena společností EY ve Spojených státech amerických v roce 1986. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. Vítěze vybírá nezávislá porota složená především z předcházejících vítězů soutěže. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje již téměř v 60 zemích na šesti kontinentech.

V České republice se soutěž koná od roku 2000, kdy porota vybírala vítěze pouze v hlavní kategorii, EY Podnikatel roku České republiky.

V roce 2004 byla ustavena technologická porota, která rozhoduje o titulu EY Technologický podnikatel roku.

Od roku 2005 porota začala oceňovat krajské vítěze v některých krajích České republiky a přibyla kategorie EY Začínající podnikatel roku.

V roce 2006 jsme soutěž rozšířili o speciální kategorii – EY Společensky prospěšný podnikatel roku, kterého vybírá speciální porota.

Hlavní spoluorganizátor soutěže, společnosti Mafra, vyhlašuje od roku 2011 čtenářskou anketu o “ Nejlepší podnikatelský příběh”. Redakce MFDNES vybere z přihlášených do soutěže EY Podnikatel roku osm finalistů, jejichž profily publikuje. Čtenáři iDNES.cz a MFDNES pak svými hlasy zvolí nejlepší podnikatelský příběh uplynulého roku.

V soutěži EY Podnikatel roku oslovujeme podnikatelské osobnosti především na základě nominací, které nám byly zaslány. Cílem organizátora soutěže, společnosti EY, není neustálý nárůst počtu účastníků. Rozhodující je kvalita přihlášených kandidátů, tedy především jejich podnikatelský příběh, poctivost a bezúhonnost.

Hlavní mediální partner soutěže, Česká televize, bude v letošním ročníku soutěže udělovat počtvrté  Cenu České televize - Podnikatelský přínos kultuře a umění.

Držitel titulu EY Podnikatel roku České republiky reprezentuje naši zemi na světovém finále soutěže v Monte Carlu.