Odstartován další ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Tomáše Hudečka vyhlásila další ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Do soutěže EY Podnikatel roku může být nominován podnikatel – fyzická osoba, vlastník nebo spoluvlastník obchodní společnosti, který má rozhodující vliv na její řízení a který aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost musí existovat nejméně dva roky a mít alespoň osm zaměstnanců. Loňskou vítězkou se stala Jaroslava Valová, generální ředitelka a zakladatelka společnosti SIKO KOUPELNY a.s.

„Už patnáct let pomáhá soutěž EY Podnikatel roku nacházet podnikatelské vzory, kteří jsou inspirací pro ostatní. Většina vítězů soutěže nám potvrdila, že si prošla i těžkými časy - ať již za dob privatizace v 90. letech nebo nedávno v období hospodářské krize. Klíčem k jejich úspěchu byla vždy odvaha, píle a pokora. Jsem si jistá, že v Česku je spousta dalších skvělých podnikatelů, kteří mají smělé plány, umí je uvést v život, prosadit se v silné konkurenci, motivovat lidi kolem sebe a dát jim práci. Mnozí z nich už to dávno dokázali, jen o nich veřejnost ještě neví. Chtěla bych je vyzvat, aby se do soutěže přihlásili. Těšíme se na všechny podnikatelské příběhy, které nám letošní jubilejní ročník soutěže představí,“ zve k účasti v soutěži Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a ve střední a jihovýchodní Evropě.

„Soutěže jako je Podnikatel roku jsou dle mého soudu velmi důležité, neboť mohou sloužit jako inspirace a příklad toho, že když se spojí vize, cílevědomost a schopnosti, dostaví se i úspěch. Chtěl bych tedy Podnikateli roku 2014 poděkovat nejen za jeho práci, ale také za poskytnutí tohoto následováníhodného příkladu a současně mu popřát, ať se mu v podnikání daří i nadále,“ uvedl pražský primátor Tomáš Hudeček.

„Soutěž vnímám jako velkou příležitost pro zviditelnění úspěšných podnikatelských příběhů, založených na usilovné práci a skvělých nápadech. Domnívám se, že to významně pomáhá celé společnosti naučit se přijímat úspěch druhých s nadšením a formovat objektivní názor na význam podnikání.Ocenění titulem EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje obohatilo můj i firemní život. Díky soutěži jsem poznala mnoho krásných lidí i příběhů. Už jen zúčastnit se soutěže stojí za to“, říká Jaroslava Valová, generální ředitelka společnosti SIKO KOUPELNY a držitelka titulu EY Podnikatel roku 2013 hlavního města Prahy a Středočeského kraje.

Nominace do soutěže budou přijímány do 31. října 2014. Nominační formulář je přístupný na stránkách soutěže www.podnikatelroku.cz. Nominovat nebo poslat tip na podnikatele do soutěže může kdokoliv, tedy třeba také jeho kolega, zákazník, zaměstnanec nebo příbuzný.

Porota složená především z vítězů předcházejících ročníků se řídí mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kriteria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jsou jasným ukazatelem zdraví a růstu firmy. Proces hodnocení je komplexní a zohledňuje kromě ekonomických dat také osobnost soutěžícího a jeho podnikatelský příběh. Porotci se také zaměří na podnikatelského ducha nominovaného, jeho čestnost a poctivost či mimo podnikatelské aktivity ve společnosti nebo regionu.

Soutěž je rovněž příležitostí pro podnikatelské talenty, které soutěží v kategorii EY Začínající podnikatel roku. Pro tuto kategorii se nevztahuje podmínka osmi zaměstnanců. Další kategorií je EY Technologický podnikatel roku, který je určen pro inovátory v oblasti technologií. Letos již podeváté vyhlašuje EY také soutěž EY Společensky prospěšný podnikatel roku (dříve Sociálně prospěšný podnikatel roku). Přihlásit se mohou podnikatelé, podnikající alespoň 2 roky, kteří v praxi aplikují zásady podnikání tak, aby dosáhli řešení společenských problémů.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2014 hlavního města Prahy a Středočeského kraje bude známo v únoru 2015. Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2014 České republiky budou vyhlášeny 3. března 2015. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2015 v Monte Carlu.

Partnery soutěže jsou společnosti Accredio a Raiffeisenbank. Soutěž spoluorganizuje deník MF DNES a iDNES.cz. Spoluorganizátorem soutěže EY Společensky prospěšný podnikatel roku je společnost RSBC. Soutěž podporují agentura CzechInvest a sdružení TUESDAY Business Network. Mediálními partnery jsou magazín Forbes, týdeník Euro a Český rozhlas Radiožurnál. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky.

_______________________________________________________________________________________

Složení poroty soutěže EY Podnikatel roku 2014

Jiří Hlavatý, předseda poroty, JUTA, EY Podnikatel roku 2013

František Piškanin, HOPI, Podnikatel roku 2012

Jannis Samaras, Kofola, Podnikatel roku 2011

Eduard Kučera, AVAST Software, Podnikatel roku 2009

Vladimír Kovář, Unicorn, Podnikatel roku 2008

Pavel Juříček,BRANO GROUP, Podnikatel roku 2006

Zbyněk Frolík,LINET, Podnikatel roku 2003

Petr Šmída, investor, ENERN

Tomáš Ventura, zástupce šéfredaktora, iDNES.cz

Michal Půr, šéfredaktor Euro

Petr Šimůnek, šéfredaktor Forbes

20140909TZ_EY_Podnikatel_roku_hlavn_ho_m_sta_Prahy_a_St_edo_esk_ho_kraje.docx